Pagina oficială a Municipiului Chișinău
  • Prima
  • /
  • ...
  • /
  • Consiliul
  • /
  • Comisiile CMC
  • /
  • Componența nominală a comisiilor de specialitate pentru diferite domenii de activitate ale Consiliului municipal Chișinău

Comisiile CMC

Componența nominală a comisiilor de specialitate pentru diferite domenii de activitate ale Consiliului municipal Chișinău

Comisia juridică, pentru ordinea publică și activitatea administrației publice locale

1. Cebotari Valentin - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

2. Onofrei Mihail - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

3. Вucătaru Marian - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

4. Bejenaru Grig ore - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

5. Grădinaru Grigore - Partidul Politic „Partidul Acțiune si Solidaritate”

6. Guzun Marin - Partidul Politic „Partidul Acțiune si Solidaritate”

7. Arnăut Nicolae - Partidul Politic „Partidul Acțiune si Solidaritate”

8. Boldescu lgor - Partidul Politic „Partidul Acțiune si Solidaritate”

9. Grigorieva Silvia - Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10. Chironda Victor - Partidul Politic „Platforma Demnitate și Adevăr”

11. Parasca Natalia - Partidul Politic Partidul „Renaștere”

 

Comisia pentru buget, economie, finanțe, patrimoniu public local, agricultură și problemele suburbiilor 

1. Polodiuc Liudmila - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

2. Burdiumov Cristina - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

3. Onța Ion - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

4. Mitioglo Dmitrii - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

5. Fărâmă Ecaterina - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

6. Stoian Sergiu - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7. Rotaru Daniel - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

8. Bacalîm Victor - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

9. Ursu-Antoci Ala - Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10. Șova Denis - Partidul Politic „Partidul Nostru”

11. Tchmil Andrei - Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

 

Comisia pentru gospodărie locativ-comunală, energetică, servicii tehnice, transport, comunicații și ecologie

1. Ciudin Alexandru - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

2. Aghenie Alexandru - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

3. Țoi Valeria - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

4. Ceban Eugenia - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

5. Briceag Veronica - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

6. Briceag Mihail - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7. Ivanov Dumitru - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

8. Cretu Sergiu - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

9. Lebedinschi Adrian - Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

 

 Comisia pentru construcții, arhitectură și relații funciare

1. Șerepitco Oleg - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

2. Turchin Anatol - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

3. Pântea Corneliu - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

4. Afanasenco Serghei - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

5. Popa Zinaida - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

6. Dabija Ana - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7. Dragan Galina - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

8. Comendant Galina - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

9. Odințov Alexandr - Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10. Melnic Vlad - Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11. Domentiuc Adrian -  Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

 

Comisia pentru protecție socială, ocrotire a sănătății, educație, cultură, mass-media și relații interetnice

1. Nicorici Iulia - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

2. Cazanteva Tatiana - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

3. Maximenco Lilia - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

4. Pisarenco Lucia - Partidul Politic „Mișcarea Alternativa Națională”

5. Chiperi Anastasia - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

6. Scutar Lilia - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

7. Baran Irina - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

8. Bondarenco  Silvia - Partidul Politic „Partidul Acțiune și Solidaritate”

9. Cojocaru Dinari -  Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”