Direcţia administraţie publică locală

  4441

Adresa: MD-2012, Municipiul Chişinău, str. Ştefan cel Mare şi Sfânt, nr. 83, bir. 56

Tel. 022 20-15-16, 022 20-15-03, 022 22- 55-29, 022 20-15-02,

Fax: 022 21-30-27

   
Telefon de serviciu

adresa electronică

ANGHEL Veaceslav  022 20-15-16 veaceslav.anghel@pmc.md 

Secţia coordonarea activităţii preturilor şi unităţilor administrative-teritoriale

Paladi Maria 022 20-15-03  maria.paladi@pmc.md 
Cuprianov Inga  022 20-15-02 inga.cuprianov@pmc.md 
Lozov Victoria 022 21-30-27  lozov.victoria@pmc.md 

Secţia pentru organizarea şi coordonarea activităţii Consiliului municipal Chişinău 

Levodeanschi Elvira

022 20-15-18 elvira.levodeanschi@pmc.md 
Cobzarenco Irina 022 20-15-53 irina.cobzarenco@pmc.md  
Braghiș Ludmila 022 20-15-53 ludmila.braghis@pmc.md 

Ivanova Tatiana

 022 20-16-35

tatiana.ivanova@pmc.md 
Turturică Natalia 022 20-16-40 natalia.turturica@pmc.md  
Secția social-umanitară și relații interetnice    
Petuhov Vera 022 20-17-42 vera.petuhov@pmc.md 
Sorochin Dina 022 20-15-21 dina.sorochin@pmc.md
Don Andrei 022 20-17-42  

 

Regulamentul Direcţiei administraţie publică locală a Primăriei municipiului Chișinău

PLANUL ANUAL de acțiuni al Direcției administrație publică locală pentru anul 2021 

PLANUL ANUAL DE ACȚIUNI al Direcției administrație publică locală pentru anul 2022